«عطر پیراهن تو» منتشر شد

عطر پیراهن تو خاطرات همسر شهید روحانی دو تابعیتی را در اثر جدید نشر خط مقدم بخوانید.

کتاب «عطر پیراهن تو» خاطرات همسر شهید روحانی مدافع حرم سیدعلی زنجانی است که در مجموعه کتاب‌های مربوط به همسران، در انتشارات خط مقدم منتشر شده است. این کتاب نهمین کتاب از این مجموعه است.

عطر پیراهن تو، زندگی شهید زنجانی را از نگاه همسر شهید نقل می‌کند و بخشی از خاطرات مربوط به لبنان و حزب‌الله است. شهید حجت‌الاسلام سیدعلی زنجانی از شهدای مدافع حرم دو تابعیتی ایرانی، لبنانی، سال ۱۳۶۷ در زینبیه(دمشق) سوریه به دنیا آمد و پس از چندین سال جهاد در منطقه سراقب(ادلب) سوریه در سال ۱۳۹۸ به فیض شهادت نائل آمدند. از شهید زنجانی ۲ فرزند به یادگار مانده است. «عطر پیراهن تو» در ۲۳۲ صفحه و با قیمت ۹۵ هزار تومان منتشر شده است.

بخشی از کتاب:

نشستم کنارش، سرم را به گوشش نزدیک کردم زیر لب خواندم: «شب تاره بی‌قراره دلی که چاره نداره… نفسم مونده تو سینه چشم من به راه یاره…» همان شعری بود که سیدعلی خیلی دوست داشت و همیشه با هم می‌خواندیمش. آهسته گفتم: «حالا من بی‌قرارت شدم… بی‌قرار مهربانی‌هات، بی‌قرار گذشتت، بی‌قرار رفتنت…»

نویسنده این کتاب خانم مریم عرفانیان است که سال ۱۴۰۰ نگارش این کتاب را آغاز کرد. مریم عرفانیان سال ۱۳۵۹ در مشهد به دنیا آمد. در رشته روزنامه نگاری تحصیل کرد. از سال ۱۳۷۸ با نوشتن داستان‌های کوتاه کار خود را آغاز کرد.
تاکنون بیش از ۵۲ عنوان کتاب از این نویسنده به چاپ رسیده است؛ از جمله آثار این نویسنده می‌توان به جرعه‌ای از ملکوت، تونلی زیر رودخانه (رمانی بر اساس زندگی سردار شهید محمدرضا سمندری)، دخیل نگاهم را به ضریح تو بسته‌ام، راز این عشق و… را نام برد.

مطالعه در فارس

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *