زندگینامه‌ مستند حاج قاسم در کتاب جدید «سرباز؛ قاسم سلیمانی» منتشر شد

کتاب «سرباز؛ قاسم سلیمانی» زندگینامه‌ مستند سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نوشته «مصطفی رحیمی» از سوی انتشارات خط‌ مقدم منتشر شد.

کتاب «سرباز؛ قاسم سلیمانی» زندگینامه‌ مستندی است از چوپان‌زاده فقیری که با خلوصی سرشار از طراوت روح و اراده‌ای پولادین و البته تیزهوشی و تدبیر غیرقابل‌انکار، همه دنیا را به تعظیم واداشت.

سردار شهید قاسم سلیمانی، شاید تنها رزمنده‌ای باشد که از بیست‌سالگی تا حدود ۶۲ سالگی، پوتین‌هایش را نیاویخت. دایره فعالیت‌های او تمام سطح آسیای میانه و فراتر از آن بود و در طول حیاتش به هیچ‌یک از قدرت‌های جهانی تکیه نکرد. همچنین شاید تنها فرمانده بزرگ نظامی بود که هم‌زمان در قامت یک دیپلمات برجسته و تأثیرگذار نیز نقش‌آفرینی می‌کرد. معنویت و اخلاص در کنش و واکنش‌های او حرف اول را می‌زد و شجاعت بی‌مثالش، زبانزد خاص و عام بود.

«سرباز؛ قاسم سلیمانی» در ۱۰ فصل تدوین شده است: فصل یکم، با او هستیم از تولد تا آغاز جنگ تحمیلی؛ فصل دوم، روایت حضور او در جبهه‌های جنوب و غرب است؛ با فصل سوم، به مناطق جنوب‌شرق کشور می‌رویم و شاهد مبارزاتش با اشرار می‌شویم؛ فصل چهارم، داستان بزرگی‌های اوست در افغانستان و لبنان؛ فصل پنجم، بیانگر شکست آمریکا از او در میدان سیاست عراق است؛ با فصل ششم، اقدامات او در برابر ظهور داعش را می‌بینیم؛ فصل هفتم، ما را به تماشای ضربات پی‌درپی او بر پیکره تکفیری‌ها می‌نشاند؛ فصل هشتم، صدای آخرین میخ بر تابوت داعش را به گوش‌مان می‌رساند؛ فصل نهم، فصل شهادت قاسم است؛ و سرانجام فصل دهم، ما را با دنیای درون او آشنا می‌کند.

 «سرباز؛ قاسم سلیمانی» زندگی‌نامه مستند سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به قلم مصطفی رحیمی در۵۸۴ صفحه و با قیمت ۲۲۰ هزار تومان به همت نشر خط مقدم روانه بازار نشر شده است.

پایان پیام/

مطالعه در فارس

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *