«نبرد ناتمام» به قلم سعید علامیان منتشر شد

کتاب «نبرد ناتمام» خاطرات حجت الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه به بازار نشر رسید.

تا امروز بیشترین کتاب‎‌های خاطرات دفاع مقدس و حتی مدافعان حرم، از رزمندگان و شهدای غیرمعمم است. کسانی که نه طلبه بوده‌اند و نه طلبه‌زاده. اگرچه طلاب شهیدی نیز میان شهدای ایرانی وجود داشته‌اند، اما نویسندگان، کمتر به زندگی آنها پرداخته‌اند. کتاب «نبرد ناتمام» به زندگی یکی از همین طلاب پرداخته است، علی شیرازی، کسی که هم در انقلاب نقش داشته و هم در خاکریزهای دفاع مقدس حاضر، در چند لشکر معاون فرهنگی بوده و در بحبوحه جنگ‌های سوریه و عراق نیز، در قرارگاه قدس و کنار حاج قاسم بوده است؛ کسی که پیش‌تر با کتاب «حاج قاسمی که می‌شناختم» خاطرات چهل‌ساله خود با سردار سلیمانی را به رشته تحریر درآورده است.

این کتاب، تصویری از زندگی علی شیرازی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، زندگی کسی است که روزگار او را به سمت و سوی طلبگی و مدرسه کرمانی‌ها در قم کشانده، اما با شروع جنگ پایش به خاکریزهای جنوب و غرب رسیده و با کارهای فرهنگی مختلف، در تقویت روحیه رزمندگان نقش مؤثری داشته است، او که از نوجوانی در گروه‌های تئاتر شهر خود حضور داشته است. علی شیرازی در این کتاب، خاطرات خود از دوران کودکی و نوجوانی تا شهادت حاج قاسم را بیان می‌کند و در این میان، از حال و احوالات خود در عملیات‌ها و دیدار با خانواده‌های شهدا سخن می‌گوید و اینگونه خواننده را با گوشه‌ای دیگر از زندگی سربازان ایران اسلامی بیشتر آشنا می‌کند.       

این کتاب که در مجموعه کتب فرماندهان از مجموعه نشر خط مقدم قرار گرفته است، در ۲۴۸ صفحه و با قیمت 130هزارتومان به بازار نشر عرضه شده است.         

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *