یادداشت وزیر ارشاد بر کتاب «ابو باران»

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در یادداشتی بر کتاب «ابوباران»، به نقش لشکر فاطمیون در تقویت جبهه مقاومت و صیانت از حریم اسلام پرداخت.

خبرگزاری تسنیم، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در یادداشتی بر کتاب «ابوباران»، شامل روایتی از خاطرات مصطفی نجیب، به شخصیت راوی و نقش لشکر فاطمیون در تقویت جبهه مقاومت پرداخته و نوشته است:

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا الله عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا؛ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.» (احزاب/23)

مبارزه با تحریف آموزه‌های دین مبین اسلام و مقابله با بینش‌های کج‌اندیشانه معارف دینی از صدر اسلام تاکنون همواره در کانون توجه دل‌های بیدار و مردمان آگاه قرار داشته است. مکتب عاشورا درس آزادگی، آزادمردی، مقاومت و ایستادگی در مقابل انحراف و سر فرود نیاوردن به ظلم و ستم را به همه وجدان‌های تشنۀ حقیقت آموخته است. نمونه مبرهن این درس‌آموزی در دوران حماسه‌ساز دفاع مقدس نزد سربازان پاکباخته ایران اسلامی، الگویی جاودان برای انسان‌هایی شد که در عصر حاضر، ستم‌کاری را برنمی‌تابند و در راه احقاق حق و مبارزه با جریان‌های تکفیری سر از پا نمی‌شناسند.

یکی از مصادیق مبارزان صادق و جان بر کف عصر حاضر که خالصانه و آگاهانه در نبرد با جریان خطرناک و مسموم داعش، با تمام وجود به عرصه آمدند و جبهه اسلام حقیقی را یاری کردند، سربازان مخلص «لشکر فاطمیون» و فرماندهان شجاع و بصیر آنان، و از جمله راوی کتاب ابوباران، مصطفی نجیب، هستند که جانانه در مقابل دشمن ایستادند و در صیانت و دفاع از حریم اسلام و حرم قهرمان کربلا و پیام‌آور راستین عاشورا، حضرت زینب کبری ـ سلام الله علیها ـ از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی در قدردانی از حرکت عظیم و ارزشمند این سربازان جان بر کف خطاب به ایشان گفت: «تاریخ آینده و سال‌های بعد همه می‌دانند چه کار بزرگی برای خدمت به بشریت و انسانیت انجام دادید». سردار دل‌ها که خود مصداق بارز «رجال صدقوا ما عاهدوا الله» بود پیوندی وثیق و الفتی عاطفی با این لشکر الهی داشت و به برکت خلوص و نیت پاک آن سردار بزرگ، پاکباختگان عرصه نبرد با دشمنان اسلام، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هم‌دل و هم‌پیمان در خط مقدم مبارزه دوشادوش هم صفوف دژخیمان را در هم شکسته‌اند.

در چهلمین سالگرد دفاع مقدس به همه شهیدان راه اسلام درود می‌فرستیم و هم‌قسم می‌شویم که راهشان را ادامه دهیم و نگذاریم که یاد و نامشان را غبار فراموشی فرا بگیرد.

آن فروریخته گل‌های پریشان در باد
کز می جام شهادت همه مدهوشانند

نامشان زمزمه نیمه‌شب مستان باد
تا نگویند که از یاد فراموشانند

برای تهیه‌ی کتاب و ورود به صفحه‌ی فروشگاه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از سودای پناهندگی تا هم‌نشینی با حاج‌قاسم

15 فروردین 1400

چاپ زندگی‌نامه جوانی که اهل تظاهر نبود

15 فروردین 1400