«دیده‌بان صبح، ‌نگران عصر» به زودی منتشر می‌شود

کتاب«دیده‌بان صبح، نگران عصر؛ با نگاهی به زندگی شهید مدافع حرم صفدر حیدری» نوشته«محمد محمودی نورآبادی» به زودی از سوی انتشارات« خط مقدم» منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انتشارات خط مقدم، کتاب«دیده‌بان صبح، نگران عصر؛ با نگاهی به زندگی شهید مدافع حرم صفدر حیدری» نوشته«محمد محمودی نورآبادی» به زودی از سوی انتشارات« خط مقدم» منتشر می‌شود.

محمودی نورآبادی، درباره این کتاب می‌گوید:« در این اثر به دنبال نشان دادن الگویی رفتاری برای خانواده‌ها و همچنین معرفی چهره‌ی واقعی یک مجاهد به عنوان انسانی رئوف، مردم‌دار و اهل تقید و تقوا بوده‌ام»

وی ادامه می‌دهد: حاکم بودن روح زلال روستایی و عشایری بر کلیت روایت و نمایش صحنه‌های مجاهدت نیروهای مقاومت در جریان شکست محاصره دو شهر مسلمان‌نشین نبل و الزهرا از ویژگی‌های اصلی این کتاب است».

نویسنده کتاب یادآور می‌شود: برای بهتر شدن کیفیت کار و آشنایی بیشتر با فضای محل شهادت شهید حیدری، سفری دو هفته‌ای به مناطق جنگی سوریه داشتم و از شهرهای نبل و الزهرا و محل شهادت شهید، یعنی آخرین خانه از شهرک حَردَتین به طرف نبل و الزهرا بازدید کردم».

شهید حیدری، چهارمین شهید مدافع حرم از شهرستان نورآباد ممسنی است که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه اعزام شده بود و در روز ۱۴ بهمن ۹۴ در جریان آزادسازی محاصره چهارساله «نبل» و «الزهراء» در شمال غرب حلب به شهادت رسید.

محمد محمودی نورآبادی، در اول آذرماه 1350 در روستای مهرنجان شهرستان ممسنی به دنیا آمد، این نویسنده و رزمنده دفاع مقدس آثار مختلفی در کارنامه خود دارد که برخی از آن‌ها همچون«سرریزون»، «کاش چشمهایش دروغ گفته باشد»، «خنده زار»، «نبرد هِسجان» و «هزار و یک جشن» حائز رتبه شده‌اند.

کسب رتبه اول سیزدهمین جشنواره دوسالانه انتخاب کتاب سال دفاع مقدس، رتبه اول هفتمین جشنواره پاسداران اهل قلم، برگزیده چهارمین جشنواره کشوری داستان انقلاب، رتبه اول هشتمین جشنواره پاسداران اهل قلم، برگزیده (مقام اول) و تنها اثر برنده‌ی دیپلم افتخار در پنجمین جشنواره‌ی کشوری داستان انقلاب و تقدیر شده در دوازدهمین جشنواره شهید حبیب غنی پور برخی از افتخارات محمودی نورآبادی است.

از وی به‌تازگی کتاب«ستاره‌های بلوچ» منتشر شده است و کتاب«دیده‌بان صبح، نگران عصر» این نویسنده به زودی از سوی انتشارات خط مقدم منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتظار « همیشه منتظر» به پایان می‌رسد

26 تیر 1400

این پسر من است، روانه بازار نشر می‌شود

26 تیر 1400