ساختمان کیانپارس کتاب می‌شود

کتاب «ساختمان کیانپارس»؛‌ زندگی در جنگ به روایت همسران فرماندهان لشکر ثارالله،‌ به قلم زهرا حیدری به زودی از سوی انتشارات «خط مقدم» روانه بازار نشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انتشارات خط مقدم، کتاب «ساختمان کیانپارس»؛‌ زندگی در جنگ به روایت همسران فرماندهان لشکر ثارالله،‌ به قلم زهرا حیدری به زودی از سوی انتشارات «خط مقدم» روانه بازار نشر می‌شود.

بر زنانی که سال‌های 1364 تا 1367، قسمتی از جوانی خود را در ساختمان کیان‌پارس زیسته‌اند، سال‌های زیادی گذشته است. آن‌ها در سال‌های پس از جنگ، زنان زیادی را زیسته‌اند؛ همسر شهید، همسر جانباز، همسر آزاده، همسر پاسدار، همسر فرمانده، همسر نماینده‌ی مجلس، یا همسر یک کاسب گمنام. ازدواج فرزندان را دیده‌اند، و برخی، روزهای شیرین نوه‌داری را می‌گذرانند.

آن‌ها همواره همسر و مادر دیده شده‌اند؛ اما وقتی پای بازگویی روایت خاطرات کیان‌پارس می‌نشینند، در خود، زنی را می‌بینند که قسمت شیرینی از زندگی و وجودش را در اهواز جا گذاشته‌ و آرزو می‌کنند «کاش آن روزها برگردد». در این کتاب، راویان ساختمان کیان‌پارس، لحظات خوش آن روزها را حسرت‌آمیز با همه‌ی ما قسمت کرده‌اند.

زهرا حیدری که آثاری همچون« از راست نفر سوم » ، « تک درختی در کویر »، « گزارش سفر » و « نخل‌ها تو را می‌خوانند » را در کارنامه خود دارد،‌ « ساختمان کیانپارس» را گردآوری و تدوین کرده است.

شایان ذکر است، انتشارات خط مقدم با هدف تربیت نسل جوان، در زمینه ادبیات مقاومت فعالیت می‌کند و آثار مختلفی در موضوعات پژوهشی، خاطرات و زندگینامه مدافعان حرم به زبان‌های مختلف منتشر کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این پسر من است، روانه بازار نشر می‌شود

2 مرداد 1400

«خون شریک» روانه بازار نشر می‌شود

2 مرداد 1400