«خون شریک» روانه بازار نشر می‌شود

کتاب «خون شریک» داستان زندگی شهید مدافع حرم «میرزا مهدی صابری» از تیپ فاطمیون، نوشته «مریم علی‌بخشی» از سوی انتشارات «خط مقدم» به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انتشارات خط مقدم، کتاب «خون شریک» داستان زندگی شهید مدافع حرم «میرزا مهدی صابری» از تیپ فاطمیون، نوشته «مریم علی‌بخشی» از سوی انتشارات «خط مقدم» به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

مریم علی‌بخشی، نویسنده کتاب معتقد است: «خون ‌شریک» فقط یک زندگینامه‌ی صرف نیست و در خلال زندگی شهیدصابری سعی شده به جنگ سوریه هم عمیق‌تر نگاه بشود و روایت‌هایی بدون سانسور از جنگ و عملیات‌ها و… نمایش داده شود.

این کتاب، روایت زندگی میرزامهدی، شهیدی 25 ساله و اصالتا افغانستانی است که در قم به دنیا آمده و زندگی کرده. او در سال‌های رشدش فضاها و فازهای مختلفی را تجربه می‌کند. از کوهنوردی و دوچرخه‌سواری حرفه‌ای تا حضور در هیئت و خدمت در فضاهای مذهبی. تا اینکه آهسته و پله‌پله به فازی می‌رسد که دیگر در آن آرام و قرار می‌گیرد؛ فاز فاطمی شدن.

این شهید مدافع حرم فاطمیون در حال تحصیل در دانشگاه است و در کنارش به کار بنایی نیز مشغول است که زمزمه جنگ سوریه به گوشش می‌رسد. میل رفتن می‌کند اما مادرش راضی نیست. یک سال و نیم تلاش می‌کند تا بالاخره رضایت مادر را هم به دست می‌آورد و راهی می‌شود.

شهید صابری در سوریه به دلیل سطح تحصیلاتش به مخابرات قرارگاه حماه اعزام می‌شود و پس از آن با تشکیل تیپ هجومی سیدالشهداء (ع) به حلب می‌رود. با قابلیت‌های زیادی که از خود بروز داده مسئولیت مخابرات تیپ تمام و کمال به او واگذار می شود، جایگاهی که به دلیل حساسیت مخابرات بر عهده ایرانی‌ها بوده. با همه‌ی این‌ها اما مهدی رزم را بیشتر از مخابرات دوست دارد و برای اعزام دومش در تلاش است وارد گردان‌های پیاده بشود…

مریم علی‌بخشی، متولد 1368 و کارشناسی ارشد معماری است.

رتبه دوم بخش داستان کوتاه پنجمین دوسالانه قصه نویسی انتشارات علمی فرهنگی را کسب کرده و تا کنون به مرحله‌ی داوری نهایی چند جشنواره از جمله بخش داستان کوتاه چهاردهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره راه‌یافته و در سومین دوره جایزه‌ی ادبی آفتاب نیز شایسته‌ی تقدیر شده است. وی هم‌اکنون مستند داستانی «خون‌شریک» را در دست انتشار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ساختمان کیانپارس کتاب می‌شود

4 مرداد 1400

از فرانکفورت تا رقه در راه انتشار

4 مرداد 1400